Допомога при непритомності та втраті свідомості
Свідомість являє собою короткочасну втрату пам’яті, при якій не відзначається зниження м’язового тонусу, а захисні рефлекси не зникають. Таким чином, при непритомності людина не задихається. Що стосується втрати свідомості, то в даному випадку розслаблення м’язів призводить до западанню язика, що тягне за собою закупорку дихальних шляхів.
У ряді випадків непритомність дійсно переходить у втрату свідомості, що представляє серйозну небезпеку для потерпілого. Часто це відбувається через сильний удар головою при падінні. У такому випадку при непритомності потерпілого можуть розвиватися судоми, які свідчать про відновлення нормального рівня кровообігу в мозку.
Як надати першу допомогу при непритомності
Якщо людина втратила свідомість то надати їй першу допомогу можна наступним чином:
– якщо у потерпілого немає проблем з диханням, то укладіть людину на спину, трохи піднявши ноги. Переконайтеся в тому, що у потерпілого вільне дихання і прощупується пульс;
– розстебніть весь здавлюючий і стискуючий одяг, зокрема, пояс і комір;
– змочіть обличчя потерпілого холодною водою, це допоможе поліпшити кровообіг у мозку;
– якщо під час непритомності у потерпілого відзначається блювота, поверніть його голову набік, щоб виключити ймовірність захлинанню блювотною масою;
– якщо після декількох хвилин потерпілий не приходить у себе, негайно викликайте швидку допомогу;
– якщо є можливість – напоїть потерпілого гарячим чаєм, після чого допоможіть йому піднятися і сісти. Не потрібно поспішати ставити його на ноги.